Proč obchodovat systém FinWin

Systém FinWin je jednak velmi jednoduchý a srozumitelný, nabízí jen minimální prostor pro subjektivní uvažování (pravidla jsou do velké míry čistě mechanická) a převážně je systém velmi robustní. Studenti seminářů pořádaných autory systému již systém v průběhu času testovali na bezpočtu trhů a časových rámců a jejich výsledky jednoznačně prokázaly jak stabilitu, tak robustnost. Doposud byl systém úspěšně testován na následujícím:

Systém ve všech zmíněných případech nejenom prokazuje stabilní a konstantní výsledky, ale také nabízí možnost přizpůsobení přímo povaze tradera; možnost volby časového rámce umožňuje systém uzpůsobit jak obchodníkům, kteří rádi obchodují pro vyšší frekvenci obchodů a pro větší „akci“, tak obchodníkům, kteří chtějí být selektivnější a obchodovat jen omezené množství obchodů. Zde jsou ukázky testů systému FinWin provedených studenty seminářů pořádaných autory systému (poznámka: reálné výsledky se liší dle schopnosti obchodníka striktně dodržovat obchodní plán a dále dle úrovně zkušenosti obchodníka):

finwin-equity
Systém FinWin testovaný na trhu e-mini Russell2000, 2.1. 2008 – 10.6. 2008. Testováno s platformou NinjaTrader. Výsledky na 1 kontrakt. Autor: Jiří K. – student seminářů autorů systému.

finwin-equity2

finwin-equity3
Systém FinWin testovaný na trhu e-mini DownJones, leden – prosinec 2007. Výsledky na 1 kontrakt. Autor: Radek H. – student seminářů autorů systému.

finwin-tradestation

finwin-tradestation2
Obchodní systém FinWin testován na platformě TradeStation v pokročilejší podobě, zahrnující indikátory pracující s volatilitou (ATR) a různé optimalizace. Výsledky na 1 kontrakt. Testováno na trhu e-mini Russell 2000, období 12.1. 2007 – 18.4. 2008. Autor: Mirek P. – student seminářů autorů systému.

finwin-moneymanagement

finwin-moneymanagement2
Testování na trhu e-mini Russell 2000, období leden – květen 2008. Test zahrnuje průběžné navyšování počtu kontraktů (position-sizing). Autor: Jan B. – student seminářů autorů systému.

Další výhody systému FinWin:

Všechny informace poskytované na této stránce jsou určeny výhradně ke studijním účelům a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovaným brokerem či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity či akcie, vždy a pouze za účelem studia. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Příklady uváděné na stránkách pocházejí z tzv. backtestu (simulovaného obchodování), který se může lišit od reálného obchodování.