FinWin - otázky a odpovědi

Pokud bude FinWin obchodovat příliš mnoho lidí, nepřestane systém fungovat?

V žádném případě. Různí obchodníci obchodují systém na různých burzách, různých trzích a různých časových rámcích. To znamená, že prakticky vždy jen malé množství lidí dělá se systémem FinWin totéž v jeden daný okamžik. Představa, že pokud budou všichni dělat totéž, přestane systém fungovat, je tudíž zcela scestná.

Proč se autoři rozhodli svůj systém FinWin odhalit a také vyučovat?

Jde o celkovou osvětu v rámci obchodování na světových burzách. Bohužel je smutnou skutečností, že v dané chvíli stále ještě panuje zažité klišé strategií „buy and hold“ (nakup a drž) a také strategie postupného přikupování v případě poklesu (ředění, nebo také averaging), což jsou jednak strategie zastaralé a dnes již nepříliš funkční, jednak strategie velmi nebezpečné, při kterých může obchodník přijít poměrně snadno o všechny peníze.

Moderní obchodování na burzách funguje na zcela jiných principech – na principech obchodního systému, statistických výhod z takového systému plynoucích a přesné kontrole rizika.

Autoři tedy odhalením svého systému především bojkotují zaběhnuté investiční klišé a snaží se ukazovat novou, podstatně smysluplnější cestu obchodování na burzách. Jejich systém FinWin je i skvělým nástrojem, jak řádně principy profesionálního tradingu demonstrovat a předávat dál.

Předáním svého systému navíc autoři nic neztratí; pro jejich vlastní obchodování bude systém fungovat stále stejně a sdílení systému s dalšími obchodníky přinese odhalení dalších možností obchodování, další testy robustnosti atd.

Je možné systém FinWin naprogramovat a pustit jako automatický obchodní systém?

Několik studentů se tímto směrem vydali, autoři to však striktně nedoporučují. Systém vyžaduje i určitý cit pro trh a také občasné jemné posouzení nejasných situací, což člověk dokáže vždy podstatně lépe než počítač. Autoři systému rozhodně nenechávají za sebe obchodovat počítač a ani to v budoucnu neplánují. Automatické obchodování je spíše jen sen a iluze než praxe, která by masově fungovala.

Jaké znalosti potřebuji, abych se mohl začít systémem FinWin zabývat?

Potřebujete znát základní principy obchodování na burze. Vše podstatné najdete bezplatně na Financnik.cz - komodity, akcie, burza.

Co potřebuji k obchodování systému FinWin?

Potřebujete počítač nebo notebook, připojení k internetu, brokera, který vám umožní obchodovat na burze, brokerskou platformu pro zadávání příkazů a grafy trhů s možností zobrazení indikátoru CCI. Pokud se rozhodnete pro daytrading, budete potřebovat živá (streamovaná) data z trhů, která vám dnes již dodá každý slušnější broker.

Kolik je možné si s obchodním systémem FinWin vydělat?

Záleží na mnoha okolnostech, převážně jak je obchodník disciplinovaný, jak je zkušený a jak dobře systém v drobných nuancích přizpůsobí své osobnosti. Základní podoba systému FinWin je vytvořena k realizování profitů 2000 – 2500 USD na jeden kontrakt měsíčně, při obchodování 2,5 hodiny denně (od 15:30 do 18:00 hodin našeho času). Samozřejmě, žádná čísla nejsou garantována.

Jaký potřebuji základní kapitál, abych mohl systém FinWin obchodovat na US e-mini trzích?

Ideálně alespoň 5000 USD.

Kde si mohu systém FinWin „stáhnout“?

Nikde. Obchodní systém FinWin se nestahuje. FinWin je soubor pravidel, nikoliv nějaký počítačový program nebo kód. Jediné, co si budete potřebovat stáhnout, je software, který umožňuje nástroje potřebné pro obchodování FinWin zobrazit (např. indikátor CCI). K těmto účelům si můžete stáhnout některý z programů recenzovaných na Financnik.cz - komodity, akcie, burza.

Všechny informace poskytované na této stránce jsou určeny výhradně ke studijním účelům a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovaným brokerem či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity či akcie, vždy a pouze za účelem studia. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Příklady uváděné na stránkách pocházejí z tzv. backtestu (simulovaného obchodování), který se může lišit od reálného obchodování.