FinWin a daytrading

Jak již bylo zmíněno, systém FinWin byl vytvořen převážně pro intradenní obchodování, tj. daytrading. FinWin je tedy vhodný pro toho, kdo má v plánu se obchodováním na burze aktivně živit. Autoři systému obchodují FinWin od 15:30 do 18:00 našeho času, a to na amerických akciových indexech, převážně pak e-mini Russell 200 a e-mini S&P 500. Systém byl vytvořen s cílem obchodovat pro průměrné měsíční profity 2000 – 2500 USD na kontrakt (tj. průměrný cílový měsíční profit se násobí počtem obchodovaných kontraktů – při obchodování 10 kontraktů je cílový předpokládaný měsíční profit 20 000 – 25 000 USD). Samozřejmě, reálně dosažené profity závisejí nejenom na systému, ale také na disciplině a zkušenosti každého obchodníka. Nováčci většinou potřebují čas a píli se k takovýmto číslům dopracovat, nicméně tyto hodnoty jsou základním předpokládaným cílovým ziskem systému FinWin na měsíční bázi.

Pro obchodování systému v rámci daytradingu je doporučeno obchodovat na amerických trzích, a to převážně takzvané e-mini akciové futures indexy, které jednak disponují vysokou likviditou (není problém kdykoliv vstoupit do trhu a kdykoliv z trhu vystoupit), nabízejí zajímavé pohyby a tudíž zajímavý finanční potenciál a dají se obchodovat s velmi nízkými brokerskými komisemi (okolo 5 USD na obchod a kontrakt). Obchodování e-mini trhů dnes nabízí každý solidnější broker.

Pro daytrading systému FinWin budete také potřebovat stabilní internetové připojení, počítač s rozumnou konfigurací a potřebný software (více o různém obchodním software naleznete na www.financnik.cz) . Obchodníci obchodující FinWin na intradenní bázi pak většinou obchodují 2-6 obchodů za den, při obchodní seanci čítající 150 minut denně. Jeden obchod může trvat od několika vteřin až po několik desítek minut (občas trvá i déle než hodinu).

Všechny informace poskytované na této stránce jsou určeny výhradně ke studijním účelům a neslouží v žádném případě coby konkrétní investiční či obchodní doporučení. Provozovatel serveru ani jednotliví autoři nejsou registrovaným brokerem či investičním poradcem ani makléřem. Jsou-li na stránkách zmiňovány konkrétní finanční produkty, komodity či akcie, vždy a pouze za účelem studia. Vydavatel serveru není zodpovědný za konkrétní rozhodnutí jednotlivých uživatelů.
Obchodování a investování s finančními instrumenty (a komoditami obzvláště) je vysoce rizikové. Rozhodnutí obchodovat komodity a akcie je odpovědností každého jednotlivce a jedině on sám nese za svá rozhodnutí plnou odpovědnost. Nikdy se nepouštějte do obchodů, jejichž podstatě plně nerozumíte. Příklady uváděné na stránkách pocházejí z tzv. backtestu (simulovaného obchodování), který se může lišit od reálného obchodování.